TPR s.r.o. (SK)

TPR s.r.o.

Spoločnosť TPR, Truhlářství Pavel Rejman na českom poli pôsobí už od roku 1997. Firma sa od začiatku sústredila na výrobu drevených okien a schodov. Postupne pribúdali ďalšie zákazky a výroba sa rozšírila o ďalší segment - výroba nábytku do domácností.

Automatizácia a manipulácia
Deliace píly
Brúsenie a leštenie
Odsávacie systémy
Spoločnosť
TPR s.r.o.
Mesto
Čístá
Zameranie
Výroba nábytku
Web
www.tpr-nabytek.cz/
Použité produkty
Drevo

O spoločnosti

Spoločnosť TPR, Truhlářství Pavel Rejman na českom poli pôsobí už od roku 1997. Firma sa od začiatku sústredila na výrobu drevených okien a schodov. Postupne pribúdali ďalšie zákazky a výroba sa rozšírila o ďalší segment - výroba nábytku do domácností. V roku 2002 prebehla prvá väčšia investícia do moderných technológií, a to konkrétne do nárezového centra a do olepovacieho stroja. Táto investícia ponúkla možnosť vyrábať aj atypický nábytok. Míľnikom bol najmä rok 2006, kedy sa firma začala zaoberať výrobou nábytku pre obchodné a predajné firmy. Tím stolárov sa tým pádom rozšíril a boli taktiež zhotovené nové priestory pre kancelárie. Priestory samotnej výroby a skladov už boli pre súčasnú výrobu nedostatočné as pomocou dotácií EÚ sa majiteľ firmy pán Rejman rozhodol investovať do nových priestorov s rozlohou viac ako 1600 m². V roku 2021 boli priestory dokončené a došlo ku kompletnému presťahovaniu firmy. Následne bol implementovaný CAD/CAM softvér, pomocou ktorého bola spoločnosť schopná efektívne pripravovať zákazky a bolo tiež prehľadné riadenie všetkých strojov vo firme. Došlo aj k nákupu CNC technológií a tiež zariadení na povrchovú úpravu. Jednou zo zaujímavých firemných technológií je aj nános tzv. cementovej vrstvy na povrchy konečných výrobkov. Táto technológia je v súčasnosti veľmi žiadaná zo strany architektov.

“Spoločnosť TPR a. s. vznikla v roku 1994 a zamerala sa na výrobu a montáž prvotriednych drevených prvkov, dverí a ich príslušenstva. V roku 2006 sa do výrobného programu zaradili aj hliníkové okná, dvere, interiérové steny a presklené hliníkové fasády.”

Gabriela Pařízková
TPR / Logistika a administrativa

Ďalšou investíciou bol nákup centrálneho odsávacieho systému od výrobnej spoločnosti COIMA, jedná sa o veľmi výkonnú odsávaciu jednotku so skladovacím priestorom pre odpad vo veľkosti 12 m3, ktorá zaisťuje centrálne odsávanie odpadu a prachu od všetkých strojov na dielni, a navyše vďaka drvičke odpadu dokáže spracovávať aj odrezky pri výrobe. Samozrejmosťou je aj rekuperácia teplého vzduchu späť do dielne. Celý odsávací systém je následne prepojený pneumatickou dopravou do zberného kontajnera pre odpad, takže aj tu kompletne odpadá zložitá manipulácia s vrecami alebo vozíkmi.


Medzi posledné investície roku 2022 bola automatizácia existujúceho olepovacieho stroja, a to konkrétne spätného dopravníka k už existujúcej olepovačke TRIP EASY od spoločnosti NEOMEC, ďalej strojné zariadenie pre formátovanie a lepenie dyhových listov do zosadeniek. Spoločnosť TPR si stále zachovala v priebehu rokov rodinné prostredie, snaží sa stále vyvíjať nové produkty a plniť aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov, nie je divu, že tento rok už oslavuje 25. narodeniny.


Spoločnosti TPR prajeme hlavne veľa spokojných zákazníkov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.