RI OKNA a.s. (SK)

RI OKNA a.s.

Spoločnosť RI OKNÁ a. s. vznikla v roku 1994 a zamerala sa na výrobu a montáž prvotriednych plastových okien, dverí a ich príslušenstva. V roku 2006 sa do výrobného programu zaradili aj hliníkové okná, dvere, interiérové steny a presklené hliníkové fasády. V Českej republike má viac ako 1000 predajných miest.

CNC obrábacie centrá
Povrchová úprava
Lepenie
Softvér
Spoločnosť
RI OKNA a.s.
Mesto
Bzenec
Zameranie
výroba okien a dverí
Web
https://www.ri-okna.cz/
Použité produkty
Drevo

O spoločnosti

Spoločnosť RI OKNÁ a. s. vznikla v roku 1994 a zamerala sa na výrobu a montáž prvotriednych plastových okien, dverí a ich príslušenstva. V roku 2006 sa do výrobného programu zaradili aj hliníkové okná, dvere, interiérové steny a presklené hliníkové fasády. V Českej republike má viac ako 1000 predajných miest. Získaním majority v spoločnosti WD OKNA v marci 2017 ponúkajú svojim zákazníkom aj drevené okná a dvere. Týmto sa spoločnosť RI OKNA stala významným hráčom na trhu drevených okien a dverí. Tiež získala možnosť ponúkať svojim zákazníkom okná a dvere zo všetkých dostupných materiálov a to aj atypické a ďalšie náročné dopyty od svojich klientov. Spoločnosť si zakladá na vysokej kvalite svojich výrobkov ak tomu využíva najmodernejšie výrobné technológie. Postupom rokov narastal dopyt po drevených oknách a dverách, takže bolo potrebné navýšiť výrobnú kapacitu.

“Výroba dřevěných oken a dveří má velká specifika, z pohledu kvalitního zpracování profilů jako je obrábění, broušení a lakování. Proto při výběru dodavatele jsme dbali na znalost partnera v této oblasti. Jsme také rádi, že Tekma má v nabídce hned několik strojů pro naši výrobu. CNC Winline splňuje naše požadavky v produktivitě ale i možné rozmanitosti. Další stroje jako je robot pro lakování, profilová bruska ale i briketovací lis jsou důkazy toho, že jsme s výběrem našeho dodavatele udělali správný krok."

David Hejtmánek
RI OKNA a.s. / Vedoucí výroby

Tiež brúsenie profilov tu zabezpečuje stroj LS-3N3A od nášho dodávateľa VOLPATO. V spoločnosti nájdete aj rámový lis ORMA FUTURA ECO 30/17. Keďže pri výrobe okien vzniká veľa odpadu, rozhodla sa firma zakúpiť briketovací lis OSCAR PLUS 70 od spoločnosti POR, ktorý má produktivitu zhruba 2,76 m³/hod. Tento briketovací lis je následne prepojený s automatickým vrecovacím zariadením. Nie je teda potrebná prítomnosť obsluhy a zložité manipulácie s vrecami. Brikety sú následne používané na vykurovanie firemných priestorov


Spoločnosť RI OKNÁ je správnym príkladom rôznorodosti nášho portfólia, teda od spracovania surového materiálu, povrchovú úpravu až po systém odpadového hospodárstva.


Ďakujeme spoločnosti za sprostredkovanie tejto referencie a prajeme veľa spokojných zákazníkov.

>